Grayscale posiada teraz 3% wszystkich Bitcoinów w obiegu

Po zakupie 16 244 BTC (607 milionów dolarów) 18 stycznia, Grayscale stała się ostatnio największym nabywcą instytucjonalnym na rynku Bitcoinów. Rozwój ten miał miejsce po aktualizacji firmy z 15 stycznia, która ujawniła, że łączne aktywa w zarządzaniu Grayscale wynosiły 27,1 miliarda dolarów w kryptowalutach.

Wiadomości odbiły się echem w całej przestrzeni zasobów cyfrowych. Prezes CoinCorner szybko zwrócił uwagę na działalność firmy i powiedział :

Charles Edwards, założyciel Capriole Investments, przedstawił kolejny ważny punkt. Po zakupie BTC Edwards zauważył, że Grayscale Investments posiada teraz trzy procent całego Bitcoin Trader w obiegu.

Edwards powiedział, że udziały zarządzającego funduszem rosną o około dziesięć procent każdego miesiąca i przewidywał, że Grayscale może pomieścić dziesięć procent wszystkich bitcoinów w tym roku, pod warunkiem, że firma pozostanie na obecnym torze. Dalej powiedział :

Centralizacja Bitcoin przeniosła się z giełd na ul. Różnica polega na tym, że jest to model jednokierunkowy

Dodatkowo znacząco rośnie AUM firmy inwestycyjnej. Na dzień 14 stycznia Grayscale stwierdził, że jego łączne aktywa pod zarządzaniem (AUM) były warte 25 miliardów dolarów w kryptowalutach.

W ubiegłym roku, w dniu 30 grudnia, w skali szarości za AUM było $ 19 miliardów zasobów cyfrowych. W dniu 29 grudnia 2020 roku firma poinformowała, że ​​jej wartość AUM wzrosła trzykrotnie od 1 listopada 2020 roku, kiedy zarządzała aktywami o wartości 7,6 mld USD.

Prezes Euro Pacific Capital, Peter Schiff , skrytykował Grayscale, a nawet oskarżył zarządzającego aktywami o „pompowanie” Bitcoinów do inwestorów poprzez opłacone reklamy w CNBC . Twierdził nawet, że Grayscale napędza „bańkę bitcoinową”.

Jednak Barry Silbert z Grayscale trafił na Twittera, aby odnieść się do komentarzy Schiffa. Powołując się na niedawny wywiad, w którym Peter Schiff zarzuca kanałowi medialnemu, że jest „kupowany i opłacany” przez firmę, Silbert nazwał komentarze Schiffa „poważnym oskarżeniem”.